Kampania wyborcza w pełni. Dawid Hryniewicki i Dorota Kędra-Ptaszyńska – kandydaci na wójta gminy Boćki – zabiegają o poparcie wyborców. W sobotę do Bociek przyjechał poseł Krzysztof Jurgiel, szef PiS na Podlasiu i były minister, aby wesprzeć kandydaturę Dawida Hryniewickiego.

Kandydaci starają się zachęcić mieszkańców do poparcia. Dorota Kędra-Ptaszyńska – obecna wójt – na swoim profilu na Facebooku zapewniła boćkowian, że jest wójtem wszystkich mieszkańców, a także że ma „głębokie poczucie dobrego wypełniania tej służby”, jaką jest praca w urzędzie gminy. Pochwaliła się także udziałem w doposażeniu strażaków z Andryjanek w sprzęt. ZOBACZ PROFIL KANDYDATKI

Propozycje kontrkandydata

Wsparcie strażaków obiecał również Dawid Hryniewicki. W swoim programie wyborczym zapowiedział ponadto zabieganie o budowę lokalnych dróg, przywrócenie połączeń autobusowych oraz wspieranie termoizolacji domów. Jak zaznaczył, dzięki poparciu Prawa i Sprawiedliwości dla jego kandydatury mógłby skutecznie zabiegać o fundusze dla gminy Boćki – ze środków unijnych, budżetu państwa i innych instytucji wspierających. ZOBACZ PROFIL KANDYDATA

W sobotę w boćkowskim GOK-u odbyło się również spotkanie wyborcze Hryniewickiego, w którym wziął udział m.in. Krzysztof Jurgiel, szef PiS na Podlasiu i były minister rolnictwa.

Spotkanie wyborcze kandydata PiS na wójta
fot. facebook.com/dawid.hryniewicki.2018

CZYTAJ TEŻ:

Lista kandydatów na wójta

Lista pozostałych kandydatów do rady gminy Boćki

Kandydaci do rady powiatu bielskiego

Sprawdź, gdzie znajduje się Twój lokal wyborczy

59 KOMENTARZE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Jeżeli którykolwiek z wpisów łamie dobre obyczaje, poinformuj o tym na kontakt@bocki.org

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

 1. Pani Dorota Kędra Ptaszyńska na portalu społecznościowym chwali się placem w centrum Bociek który to dzięki jej zasługom boćkowianie mogą podziwiać. Ale zaraz. Czyż nie za to ze coś zrobi pani płacą pobory i to podobno całkiem całkiem poważne. Wójt gminy to nie to samo co królowa brytyjska.Zresztą chwalić się kawałkiem drogi czy chodnikia? A droga koło Śnieżek czy Sasin. A droga do yster, Szumek, Wiercenia i wiele innych? Świetlice? Niech się pani przejedzie po gminie Brańsk spojrzy na wyposażenie tamtejszych świetlic. U nas to tylko fasady trochę odnowione i to wszystko. Kultura?A co w tych świetlicach się dzieje, po co w boćkowskim goku rzesza pracowników. Na wieś won zespoły zakładać z dziećmi pracować. Ale to już chyba nowy wójt bedzie organizował.

  • Dokładnie tak !!

   To należy do obowiązków wójta. Super , nawet ekstra , że Pani Wójtowa pracuje i wykonuje podstawowe swoje obowiązki za które dostaje wynagrodzenie. Ale czy coś ponad to się zadziało ? Czy nastąpiła aktywizacja młodych ? Czy są jakiekolwiek pomysły na funkcjonowanie i wygląd gminy ?

   Wątpie.

   Ale też z niecierpliwością czekam na niedzielne wybory.

   Liczę , że mieszkańcy gminy powiedzą „pas”.

  • Dlaczego nie przeprosiła za to, że pozwoliła na trucie ludzi przez kilkanaście godzin. Woda była skażona a ona nic. Przecież tą wodę piły dzieci. Zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. Ma szczęście, że nie skończyło się to tragedią. U mnie za to ma czerwoną kartkę.

 2. Zniesmaczony – „Jurgieltnik głupot wam nagadał” – Głupot? Co było głupotą? Co było nieprawdą? Wyjaśnij proszę, chcę być świadomym człowiekiem.

 3. Jurgieltnik głupot wam nagadal,a wyście to wykneli jak młode pelikany. Trzymajcie tak dalej, a zobaczycie,w którym miejscu będziecie za kilka lat.
  Pozdrawiam wszystkich wyznawców jedynej i słusznej partii.

 4. Poczytałem ulotkę bla bla bla p. Doroty. Przecieź większość tych zadań w ulotce to premier Morawiecki sygnalizuje. Oj naprawdę z niczego stworzyć takie działania. Kilka przyźądów za 30 tysięcy to sukces. Swietlice w których nic się nie dzieje. Kontrkandydat teź będzie remontował ale nie za takie pieniadze topione bez tołku. Remont remizy w Boćkach ile kosztował. Po poźarze straźacy do dyspozycji mają jeden prysznic? Czy ktoś nie zauwaźył eternitu na dachu, pewnie trzeba utopić kolejne z pół bańki. A na przeciwko zdewastowane od lat boisko. Gok ? Widzicie te dziury w tynkach na zewnątrz? Mają co najmniej 25 lat. I tak moźna długo, długo. Pani Doroto do widzenia.

 5. Bardzo fajne spotkanie. Było merytorycznie, ale przede wszystkim NORMALNIE. Bez fałszu, bez kłamstw, bez manipulacji. Czyżby normalność wracała do Bociek? Zaskakujące, że na tym spotkaniu nie było radnych obecnie rządzącej w Boćkach koalicji. Czyżby nie byli zainteresowani przyszłością naszej gminy i nie interesuje ich co ma do zaoferowania przyszły wójt? Nie było też koalicjanta PISu, czyli członków Porozumienia. Czy to oznacza, że Porozumienie jest w koalicji z PISem na szczeblu centralnym a na szczeblu samorządowym, lokalnym jest w opozycji do PISu? Podobnie jest z elektoratem PISu w Boćkach. Cierpią oni chyba na rozdwojenie jaźni. W wyborach parlamentarnych głosują na PIS a w wyborach samorządowych już nie.

  • Szanowny Paniez tego co wiem PiS złamał umowę koalicyjną z Porozumieniem. W tej umowie zobowiązał sie do niewystawiania kontrkandydata w okregu. Druga sprawa czy mieszkancy gminy sa az tak lekkomyślni ze wybiorą człowieka bez jakigo kolwiek doświadczenia samorzadowego na wojta.

  • Panie Adamie właśnie taką nadzieję mamy źe uda się zmienić wójta. Sie proszę nie martwić o jego doświadczenie
   Gorzej niź teraz przecieź nie będzie.

  • Panie Adamie. Jednak mało Pan wie. PiS żadnej umowy koalicyjnej nie złamał. To Porozumienie chciało by dużo za dużo. Stasio dostał jedynkę i Żalek o prezydenta Białego walczy. I to wszystko. Co oni myśleli, że całe Podlasie ogarną. Porozumienie tylko tu u nas na Podlasiu istnieje. W Polsce można powiedzieć tej partii nie ma

  • Panie Adamie a Pan to jakie ma niby doświadczenie, bo ubiegał się Pan o to zaszczytne stanowisko jak dobrze pamiętam dwukrotnie… Chyba że to właśnie teraz nabiera go Pan przy boku Krysieńki.

 6. Fajnie być takim doradcą jak pan Stasio. Tu dasz uczelni czek na miliony od ministra, tam zrobisz fotkę z Sawą, jakiś występik w kościele no i wyborcy nagonieni

  • I my mu za tę kampanię jeszcze dobrze płacimy bo przecieź chyba w pracy jest ? PiSie jakim cudem on się tobą tak pogrywa ? Tracisz wiarygodność. Panie Marku, dpanie Kazimierzu… i inne boćkowskie „pisiory” larum grają a wy milczycie. Ha,ha,ha.

  • Dlatego nie głosujecie na Porozumienie tylko głosujecie za PiS. Prawdziwe PiS. Żeby wyeliminować takich jak nasz były P.W. On ma kasę i robi dużą kampanię. To ostatni dzwonek na zmianę.

 7. Ja zagłosuję na pana Dawida, bo widać że mu się chce. Póki co na żadne spotkanie z p. Dorotą zaproszenia nie dostałem. Nie jestem godzin czy takowe nie jest planowane?

 8. Pan jurgiel chyba nie ma dobrej opinii wsrod rolnikow. A tacy to wiekszosc naszej gminy,więc czy to wyborcze spotkanie nie da odwrotnego efektu od zamierzonego?

  • On przyjeźdźa do nas do Bociek
   Na wieś to wam P. W. sprowadzi innych kaznodziejów, waszych. Obiecają wam nic czyli tak jsk dotychczas

  • AXA przeczytaj co pisze w Wikipedii na temat Bociek. To, że jest targ nie robi z Bociek miasta. Mieszkam tu od urodzenia i nie mam kompleksów z powodu tego, że pochodzę że wsi. Dla ciebie, jak widać, to chyba jest problem.

  • Axa-skoro bocki takie wielkie i och i ach to czemu od 1990’roku rządzą wami ludzie ze wsi?
   Zewrzyjcie posladki i cos z tym w końcu zróbcie. Bo znowu wies bockami bedzie rzadzic

  • A mój dziadek z Bociek opowiadał jak to wójt ten co teraz wyźej poleciał sprzątał dla telewizji plac i zapewniał źe na pięćsetlecie nadania praw miejskich uczyni wszystko źeby je odzyskać. Zapomniał co obiecał ten „najlepszy wybór” ?

 9. Mam pytanie do tych wiążących. Jak gruby jest na liście PiS to cacy a jak PiS popiera Dawida to be. Jesteście bezmuzgowcami a takimi ta pani może manipulować dowolnie. Obudowie się i przejrzyście na oczy

  • Pan przewodniczący poseł eks minister mówił źe to tylko koalicjant a dla zdrowej rywalizacji trzeba głosować na prawdziwych ludzi PiS. Podobnie z panią Dorotą i głosowaniem na nią ?